poslkie dania

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o innowacyjne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Polish Cuisine Krakow

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i optymalne polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.